Zaopatrzenie piwnicy

Zanim przystąpimy do kupowania wina, rozważmy racjonalnie, jak duże rozmiary będzie miał prowadzony przez nas obrót winami. Trzeba też pamiętać, że klienci, niezależnie od poziomu rynkowego,  oczekują, że cena wina będzie współmierna do jego jakości.

Zanim zdecydujemy się na zakup, warto kilka razy spróbować każdego wina. Najlepiej w tym celu zaopatrzyć się w próbki w różnych miejscach. Trzeba sprawdzić nie tylko klasę, ale też jakość butelek, etykiet, folii zabezpieczających szyjkę, kartonów lub innych pojemników zbiorczych, a przede wszystkim stan korków.

Wina prestiżowe i drogie wymagają poświęcenia większej uwagi podczas ich degustacji i bardziej starannego rozeznania w rocznikach. Kiedy zaopatrujemy się w wina z bardzo dobrych roczników, przeznaczone do leżakowania, starajmy się zamawiać je w miarę wcześnie i w odpowiedniej ilości, by zapewnić sobie zaopatrzenie na przyszłe lata i uniknąć konieczności późniejszego ich kupowania po wyższych cenach. Warto pamiętać, że przy większych ilościach możemy negocjować zniżki.