Capriano del Colle

CAPRIANO DEL COLLE (DOC)

Winnice, należące do tej maleńkiej apelacji DOC leżą na wzgórzach, które otaczają Capriano del Colle. Winorośl nie pokrywa olbrzymich areałów (winnice zajmują mniej niż 25 hektarów), jednak ich produkcja jest niezwykle znacząca, ze względu na fakt, że stanowi przykład chęci – widocznej także w wielu innych włoskich obszarach winnych – ochrony i promowania lokalnego bogactwa enologicznego, postrzeganego niewątpliwie bardziej w jego aspekcie kulturowym, niż komercyjnym.    

 

Wino Capriano del Colle – musujący trunek o żywym czerwonym kolorze – powstaje z odmian Sangiovese i Marzemino, z niewielkim dodatkiem szczepu Barbera. Natomiast do produkcji wina białego, które z rocznika na rocznik zyskuje coraz to nowych zwolenników, wykorzystywany jest szczep Trebbiano.

 

Tereny te niewątpliwie zawdzięczają rozkwit gospodarczy silnej ekspansji przemysłowej Bresci, jednak tamtejsze tradycje uprawy winorośli i produkcji wina wciąż są bardzo ważne dla wielu mieszkańców, czego najlepszym wyrazem jest Festiwal Winorośli organizowany w Capriano del Colle we wrześniu każdego roku.

Consorzio Tutela Vino Capriano del Colle Doc

c/o Ente Vini Bresciani - Viale Bornata, 110

25123 Brescia (BS)

WŁOCHY

telefon: (+39) 030/364755

faks: (+39) 030/364775

e-mail: info@entevinibresciani.com

strona internetowa: www.entevinibresciani.com

 

Ente Vini Bresciani

Viale Bornata, 110

25123 Brescia (BS)

WŁOCHY

telefon: (+39) 030/364755

faks: (+39) 030/364775

e-mail: info@entevinibresciani.com

 

strona internetowa: www.entevinibresciani.com